Aktuality

OSLAVA 20 LET RINCEOIRÍ

Zveme Vás na Oslavu 20 let Rinceoirí, která proběhne 16.11. v Paspově sále na Knížecí od 19:00. Budete mít možnost shlédnout vystoupení pražských skupin, poslechnout si vzpomínky pamětníků a zahrát si taneční hry o hodnotné ceny. Budeme se na Vás těšit!

plakatek

RINCEOIRÍ a SHANNON – Večer s irským tancem a hudbou

Přijďte strávit nezapomenutelný večer plný irského tance a hudby v podání tanečníků z řad Rinceoirí a hudebníků ze skupiny Shannon.

Se skupinou Shannon jsme oslavili úspěch hned v několika představeních, například v rámci festivalu Beltine. Proto jsme se rozhodli opět obnovit spolupráci a vytvořit společný večer s irským tancem a hudbou. Se skupinou Shannon sdílíme hodně historie a na jejich skladby tančíme nejednu choreografii, proto se vzájemně skvěle doplňujeme.

Po celý večer budete mít možnost poznat irský tanec v podání tanečníků ze skupiny Rinceoirí, nejstaršího souboru irských tanců v Čechách. V rámci představení shlédnete jak ladný tanec v měkkých botách, tak i rytmický irský step. To vše jak ve společných choreografiích, tak i v sólech jednotlivých tanečníků. Kromě současného irského tance bude k vidění i tradiční irský step sean-nós
a moderní tanec, kterému se skupina také věnuje a jimiž obměňuje své choreografie.

Hudební skupina Shannon, jež hraje irskou hudbu svým strhujícím způsobem za respektování všech ornamentů a ozdob melodie, zahraje k tanci i poslechu. V jejím nástrojovém obsazení najdete housle, irský box (akordeon), kytaru v tradičním ladění, bodhrán, celé doplněno bezpražcovou baskytarou. Kromě svižných tanečních setů – reelů, jigů a polek, zazní i písně v angličtině. Hudbu členové skupiny doplňují vtipnými historkami ze života i trochou teorie irské hudby, takže se můžete
přiučit i něčemu novému.

Takže neváhejte a určitě na naše společné představení dorazte. Bude to nezapomenutelný zážitek.

!!!Prague Feis – Výsledky jsou online, dodáváme grid marks!!!

!!!Prague Feis – Results are online and here we add the grid marks!!!

https://www.feisbase.nl/files/Prague-Feis-2016-Results.pdf

GridMarks-Under-9

GridMarks-Under-12

GridMarks-Under-15

GridMarks-Under-18-Ladies

GridMarks-Under-18-Gents

GridMarks-Under-21-Ladies

GridMarks-Over-18-Gents

GridMarks-Under-25-Ladies

GridMarks-Over-25-Ladies

 

!!!Prague Feis – Konečnou verzi syllabu najdete zde!!!

!!!Prague Feis – Check the final syllabus here!!!

Final-syllabus-PF-2016

 

Rinceoirí na Beltinu

Přijďte 30. 4. oslavit svátek Beltine s Rinceoirí a dalšími skvělými vystoupeními a to v prostorách keltského oppida Semín v podhradí Trosek. 

Oslavte tuto magickou noc s námi! Od 21:30 nás společně s hudebníky skupiny Shannon najdete na pódiu, kde Vás budeme společnými silami bavit až do 23.hod. Následně bude k vidění i krátká ohňová show.

Více informací naleznete v přiloženém odkazu:

https://www.facebook.com/events/470008689860397/

 

Prague feis se letos bude konat 28.-29. května a to ve sportovní hale základní školy v Kunraticích a to pod hlavičkou naší nové školy McGahan Lees Irish Dance Academy. Syllabus s časy a ostatními informacemi najdete zde.

Prague Feis 2016 will take place on May 28.- 29. at new venue in Zakladni škola Kunratice, Predskolni 420/5, Prague 4.

The timetable and syllabus is here.

More info on our facebook page Prague feis.

 

Prague Feis výsledky

Výsledky ze soutěže Prague Feis 2015 jsou ke stažení zde. Díky všem, co se letos soutěže zúčastnili, budeme se těšit opět příští rok :)

Prague Feis 2015 Prague Feis se bude letos konat jako vždy v Tyršově domě a to od 30. do 31. května. Aktualizovaný syllabus k dispozici ZDE! Sponzorem letošního ročníku je firma Müller. Pozvánka na Irský Máj Srdečně zveme všechny přátele irského tance a hudby na pátý ročník festivalu Irský Máj. IM5e-pozvanka   7 Reasons to Dance míří do Chebu Letos na jaře chystá Rinceoirí další představení irské taneční a akrobatické show 7 Reasons to Dance. Tentokrát se na nás můžete těšit 25. března v Chebu. Více informací o show najdete zde.