Aktuality

RINCEOIRÍ & SHANNON Evening – Večer s irským tancem a hudbou 12. 5. 2018

Přijďte strávit nezapomenutelný večer plný irského tance a hudby v podání tanečníků z řad Rinceoirí a hudebníků ze skupiny Shannon.

Se skupinou Shannon jsme oslavili úspěch hned v několika představeních, například v rámci festivalu Beltine. Proto jsme se rozhodli opět obnovit spolupráci a vytvořit společný večer s irským tancem a hudbou. Se skupinou Shannon sdílíme hodně historie a na jejich skladby tančíme nejednu choreografii, proto se vzájemně skvěle doplňujeme.

Po celý večer budete mít možnost poznat irský tanec v podání tanečníků ze skupiny Rinceoirí, nejstaršího souboru irských tanců v Čechách. V rámci představení shlédnete jak ladný tanec v měkkých botách, tak i rytmický irský step. To vše jak ve společných choreografiích, tak i v sólech jednotlivých tanečníků. Kromě současného irského tance bude k vidění i tradiční irský step sean-nós
a moderní tanec, kterému se skupina také věnuje a jimiž obměňuje své choreografie.

Hudební skupina Shannon, jež hraje irskou hudbu svým strhujícím způsobem za respektování všech ornamentů a ozdob melodie, zahraje k tanci i poslechu. V jejím nástrojovém obsazení najdete housle, irský box (akordeon), kytaru v tradičním ladění, bodhrán, celé doplněno bezpražcovou baskytarou. Kromě svižných tanečních setů – reelů, jigů a polek, zazní i písně v angličtině. Hudbu členové skupiny doplňují vtipnými historkami ze života i trochou teorie irské hudby, takže se můžete
přiučit i něčemu novému.

Rinceoirí&ShannonEvening2

Takže neváhejte a určitě na naše společné představení dorazte. Bude to nezapomenutelný zážitek. Vstupenky k zakoupení zde.

OSLAVA 20 LET RINCEOIRÍ

Zveme Vás na Oslavu 20 let Rinceoirí, která proběhne 16.11. v Paspově sále na Knížecí od 19:00. Budete mít možnost shlédnout vystoupení pražských skupin, poslechnout si vzpomínky pamětníků a zahrát si taneční hry o hodnotné ceny. Budeme se na Vás těšit!

plakatek

Praha