Máňa_menší

Maruška Gavláková

Pomocná lektorka

S tancem začala již v mateřské školce, kde chodila na kurzy lidového tance do Základní umělecké školy. K irskému tanci se dostala náhodou. Když jednou ráno poskakovala cestou do školy, zahlédla ji teta a po konstatování, že to vypadá jako irský tanec a že by to měla zkusit, ji mamka přihlásila na dětský kurz do Vršovic, a tak od roku 2009 začala s irským tancem. Postupně se zlepšovala a po nějaké době byla přijata i do vystupovací skupiny Rinceoirí Junior, se kterou se účastnila různých soutěží a vystoupení. Tančila také na mnoha mezinárodních soutěžích, díky čemuž se dostala až do kategorie intermediate a v červnu roku 2017 byla přijata do skupiny Rinceoirí.

Mezi její největší úspěchy patří 7. místo z kvalifikace na Světový šampionát v Amsterdamu z roku 2018 a účast na své první a vydařené show Rinceoirí & Shannon Evening, která proběhla 12. května 2018 v Divadle v Celetné.

V současné době soutěží pod McGahan Lees Academy v kategorii open a pravidelně se účastní kvalifikace na Světový šampionát. Také vystupuje se skupinou Rinceoirí na mnoha akcích a v lednu 2018 se stala pomocnou lektorkou.

© Copyright RIDA 2019
Praha