Mája_nejmenší

Maruška Staňková

Hlavní lektorka

Od šesti let se věnovala moderní gymnastice. S irskými tanci se prvně setkala na Gymnáziu Jana Nerudy v únoru roku 2008, kde začala navštěvovat kurz pod vedením Marie Dernovškové, bývalé členky skupiny Rinceoirí. V roce 2010 byla přijata za člena této skupiny. V témže roce se probojovala se skupinou Rinceoirí až do finále televizní talentové soutěže a zúčastnila se soutěže Taneční skupina roku 2010, kde Rinceoirí získalo zlatou medaili v kategorii lidových tanců. Od roku 2011 vystupovala v celovečerní show Dancing Dream a následně od roku 2013 v show 7 Reasons to Dance.

S výukou začala ve školním roce 2011/12 jako pomocná lektorka na pokročilém stepovém kurzu. V březnu 2012 po úrazu na lyžích musela přerušit taneční kariéru i výuku tance. Po plastice kolenního vazu a následné rekonvalescenci se vrátila k aktivnímu tanci v dubnu 2013. V následujících letech působila jako hlavní i pomocná lektorka v mnoha softových i stepových kurzech.

Své první mezinárodní soutěže se zúčastnila v Praze v roce 2009. Od té doby se účastnila mnoha soutěží v kontinentální Evropě, ale i na Britských ostrovech a pod vedením Lisy Delaney dosáhla taneční úrovně open. Od roku 2013 se pravidelně kvalifikuje na světový šampionát, v roce 2015 dokonce ze třetího místa v kategorii Senior Ladies. Mezi její největší soutěžní úspěchy patří Aisling Award na mistrovství světa v Londýně v roce 2014 a účast na MS v Glasgow v roce 2016 již pod Mc Gahan Lees Academy.

© Copyright RIDA 2019
Praha