Míša

Míša Srbová

Hlavní lektorka

S tancem začala již ve čtyřech letech v kurzu Základy tance pro děti. Mezi 6. a 9. rokem se věnovala tanečnímu aerobiku. V září 2009 začala s irským tancem a stepem v dětských kurzech RIDA v Davli. Ve školním roce 2011/12 se společně s nejpokročilejším kurzem probojovala do finále Taneční skupiny roku, kde jejich choreografie Irish Happiness vyhrála první místo v kategorii lidových tanců.

V říjnu 2012 začala se skupinou Rinceoirí vystupovat v celovečerní show Dancing Dream a na vánočním večírku Rinceoirí byla téhož roku přijata do souboru. Na soutěži Prague feis 2013 se pod vedením Lisy Delaney TCRG, ADCRG probojovala až do kategorie open a o půl roku později se na mistrovství Evropy umístila na 4. místě a kvalifikovala se tak na Světový šampionát v Londýně, kterého se v dubnu 2014 zúčastnila v sólových i týmových tancích. V letech 2013/14 vystupovala v celovečerní show 7 Reasons to Dance.

V současné době vystupuje se souborem v projektu Rinceoirí & Shannon Evening, celovečerním představení s živou hudbou, kde ztvárňuje jednu z hlavních rolí po boku Marušky Staňkové, Sáry Slavíčkové a Verči Benáčkové.

S vedením kurzů začala v šestnácti letech jako pomocný lektor, o dva roky později se stala hlavní lektorkou a od roku 2018 také vede soutěžní tréninky Rinceoirí. V roce 2016 se stala koordinátorkou mezinárodní soutěže Prague feis, která se koná vždy na konci května v ZŠ Kunratice.

Od roku 2015 se Míša pravidelně účastní soutěží po celé Evropě pod vedením certifikovaných lektorů z McGahan Lees Academy (Leanne Barker-Gray TCRG, Caroline Gray TCRG, Siobhán Forrest TCRG, Cecily Charlton TCRG, ADCRG). Mezi své největší soutěžní úspěchy řadí 3. místo na mistrovství Evropy v Gdyni a 66. místo na mistrovství světa v Dublinu.

V srpnu 2019 se s Vendy Minárikovou zúčastnila týdenního workshopu zaměřeného na výuku tance vedeného ředitelkou McGahan Lees Academy – Frances McGahan ADCRG, BGCRG a dále se plánuje rozvíjet v oblasti výuky irského tance.

© Copyright RIDA 2019
Praha