Ondra Svoboda

Ondra Svoboda

Pomocný lektor

O irskou a keltskou kulturu se zajímal již dlouho předtím, než začal tancovat. Absolvoval mnoho seminářů na toto téma a jeho oblíbeným odvětvím byla, a dodnes zůstává, bojová společnost. K irským tancům ho přivedla jeho sestra, nyní již bývalá členka taneční skupiny Rinceoirí, Lucie Svobodová. Nejdříve tančil v jejích začátečnických kurzech pro žáky ZŠ Táborské v rámci oborových dnů a později začal navštěvovat také kurzy RIDA. Tam ho, jak sám uvádí, irské tance chytly a už nepustily. Členem taneční skupiny Rinceoirí se stal v červnu roku 2015.

Se soutěžením začal na pražské soutěži Prague feis v roce 2013 a od té doby se pod vedením Lisy Delaney TCRG probojoval až to kategorie intermediate. V roce 2015 přešel spolu s celou taneční skupinou Rinceoirí pod vedení Leanne Gray, TCRG a od té doby soutěží pod McGahan Lees Academy.

S učením a vedením dětí začal nejdříve jako táborový vedoucí a pomocný učitel na školách v přírodě. Od září roku 2015 působí jako pomocný lektor na dětských kurzech RIDA.

© Copyright RIDA 2019
Praha