Sára nejmenší

Sára Slavíčková

Hlavní lektorka

Jako malá se Sára rozhodla jít po dráze zpěvačky a zpívala v Kühnově dětském sboru. Nakonec ale již v roce 2005 zahájila svou taneční kariéru na Základní škole Táborské, kde pod vedením Lucie Svobodové tančila v odpoledním kroužku pro děti. Na první kurz RIDA začala chodit o rok později. Brzy se stala čekatelkou taneční skupiny Rinceoirí a v roce 2008 byla přijata jako nejmladší členka v historii skupiny. Ve stejném roce se účastnila turné po České republice s taneční show Swan Legend. Vystupovala také v celovečerních tanečních inscenacích Dancing Dream a 7 Reasons to Dance. V současné době ztvárňuje jednu ze čtyř hlavních rolí v projektu Rinceoirí & Shannon Evening.

V roce 2010 se s Rinceoirí dostala až do finále televizní talentové soutěže Talentmania a zúčastnila se soutěže Taneční skupina roku 2010, kde skupina získala zlatou medaili v kategorii lidových tanců. V roce 2013 začala učit jako pomocná lektorka v taneční škole RIDA a od roku 2015 je hlavní lektorkou.

Kromě skupinových vystoupení se pravidelně účastní i mezinárodních soutěží v irském tanci po celé Evropě. V roce 2009 se zúčastnila své první kvalifikace pod vedením Lisy Delaney, ADCRG, TCRG, a svým 2. místem se kvalifikovala na mistrovství světa v Glasgow. Díky dalším úspěšným kvalifikacím se zúčastnila světového šampionátu například v Londýně, Glasgow a Dublinu. Několikrát také soutěžila v sólovém i týmovém tanci na mistrovství Velké Británie (Great Britain’s) a mistrovství Skotska (All Scotland’s). Jejím největším úspěchem je 53. místo na mistrovství světa v Glasgow a získání Aisling Award, ceny za nejlepší tanečnici z kontinentální Evropy v kategorii pod 19 let, již pod vedením lektorů McGahan Lees Academy (Leanne Barker-Gray, TCRG, Caroline Gray, TCRG, Siobhán Forrest, TCRG).

Mimo irský tanec Sára absolvovala semináře sean-nosu s Gerardem Butlerem, získala průpravu moderního tance od Věry Akahomen a nadále v ní pokračuje s lektorkou Kateřinou Nemravovou. Od roku 2017 studuje na divadelní škole DAMU obor Teorie a kritika. Ráda konverzuje se zajímavými lidmi, píše o loutkovém divadle a miluje svého pejska.

© Copyright RIDA 2019
Praha