Sára nejmenší

Sára Slavíčková

Hlavní lektorka

Jako malá šla po dráze zpěvačky a zpívala v Kuhnově dětském sboru. Svou taneční kariéru začala již v roce 2005 na Základní škole Táborské, kde pod vedením Lucie Svobodové začala tančit v odpoledním kroužku pro děti. Na první oficiální kurz RIDA začala chodit o rok později pod vedením Terezy Bernardové a Honzy Maška. Brzy se stala nejmladší čekatelkou taneční skupiny Rinceoirí  a v roce 2008 byla přijata jako nejmladší členka v historii skupiny. Ve stejném roce se účastnila tanečního turné po České republice s představením Swan Legend a následující 2 roky s představením Dancing Dream. Od roku 2013 vystupuje s představením 7 Reasons to Dance.

V roce 2010 se dostala se skupinou Rinceoirí až do finále televizní talentové soutěže a zúčastnila se soutěže Taneční skupina roku 2010, kde skupina Rinceoirí získala zlatou medaili v kategorii lidových tanců. Vystupovala zde také se skupinou Rinceoirí Junior, která také získala zlatou medaili. V roce 2013 začala učit jako pomocná lektorka v taneční škole RIDA a od roku 2015 je hlavní lektorkou.

Již do mala se kromě skupinových vystoupení pravidelně účastní i mezinárodních soutěží v irském tanci po celé Evropě, kde se pod vedením TCRG Lisy Delaney dostala až do taneční úrovně open. Poprvé soutěžila v Berlíně v roce 2009, kde skončila 3. Již od roku 2009 se čtyřikrát účastnila prestižní zámořské soutěže – Great Britain Championships, v sólech i v týmovém tanci. V roce 2009 se zúčastnila své první kvalifikace, kde se svým 2. místem kvalifikovala na Světový šampionát v Glasgow 2010. Díky dalším úspěšným kvalifikacím se zúčastnila Světového šampionátu v Londýně 2014 a také v Glasgow 2016. V roce 2011 se zúčastnila soutěže All Scotland Championships.

Soutěží také v „kontinentální Evropě“. Jejím velkým úspěchem byl rok 2014, kdy získala zlaté medaile na feisi v Praze, Vídni a především v Bratislavě, kde již druhým rokem obhájila své prvenství. Jejím největším úspěchem je Světový šampionát v Glasgow 2016, kde již pod Mc Gahan Lees Academy vyhrála Aisling Award jako nejlepší tanečnice z kontinentální Evropy kategorie pod 19 let, a skončila na krásném 53. místě.

Mimo klasický irský tanec se Sára zúčastnila semináře Sean-Nosu s Gerardem Butlerem, získala průpravu moderního tance od Věry Akahomen a nadále pokračuje s lektorkou Kačkou Nemravovou. V roce 2016 Absolvovala na ZUŠ Lounských s hrou na klavír. Ráda zpívá, tančí a konverzuje.

© Copyright RIDA 2019
Praha