vendy menší

Vendy Mináriková

Hlavní lektorka

S tancem začala již v mateřské škole taneční přípravkou, ze které v 7 letech přešla na balet. V roce 2004 začala s irským tancem v dětských kurzech taneční školy RIDA pod vedením Terezy Bernardové, bývalé členky skupiny Rinceoirí. V roce 2008 byla sama přijata za členku této skupiny. Ve stejném roce se účastnila tanečního turné po České republice s představením Swan Legend, a následující 2 roky s představením Dancing Dream. V roce 2013 začala vystupovat s představením 7 Reasons to Dance. V současné době vystupuje s projektem Rinceoirí & Shannon Evening.

V roce 2010 se spolu se skupinou probojovala až do finále soutěže Talentmánia a účastnila se soutěže Taneční skupina roku 2010, kde Rinceoirí získalo zlatou medaili v kategorii lidových tanců. Kromě skupinových vystoupení se do roku 2014 pravidelně účastnila i mezinárodních soutěží v sólovém irském tanci po celé Evropě, kde se pod vedením Lisy Delaney, TCRG dostala až do úrovně open. V týmovém tanci soutěží s ostatními členkami Rinceoirí pod vedením lektorů McGahan Lees Academy dodnes. Za svůj největší soutěžní úspěch považuje první místo v kategorii týmových tanců na kvalifikaci na mistrovství světa v Haagu v roce 2014.

S výukou tance začala v roce 2009 po absolvování kurzů společenského tance, kdy asistovala na kurzech pro dospělé. V roce 2010 začala asistovat při výuce irských tanců v taneční škole RIDA a od roku 2011 je samostatným lektorem. Své kurzisty úspěšně připravuje na mezinárodní soutěže a vytváří pro ně choreografie na nejrůznější vystoupení. Od roku 2014 je uměleckou vedoucí taneční skupiny Rinceoirí.

Ve svém volném čase se věnuje baletu, modernímu, jazzovému, latinskoamerickému a společenskému tanci. Účastnila se také seminářů seán-nosu s Emmou O´Sullivan a týdenního workshopu zaměřeného na výuku irského tance vedeného ředitelkou McGahan Lees Academy – Frances McGahan ADCRG, BGCRG. V roce 2018 absolvovala kurz Lektor tance a stala se tak certifikovanou lektorkou tance.

© Copyright RIDA 2019
Praha