vendy menší

Vendy Mináriková

Hlavní lektorka

S tancem začala již v mateřské škole taneční přípravkou, ze které v 7 letech přešla na balet. V roce 2004 začala s irským tancem v dětských kurzech taneční školy RIDA pod vedením Terezy Bernardové, bývalé členky skupiny Rinceoirí. V roce 2008 byla sama přijata za člena této skupiny. Ve stejném roce se účastnila tanečního turné po České republice s představením Swan Legend, a následující 2 roky s představením Dancing Dream. Od roku 2013 vystupuje s představením 7 Reasons to Dance.

V roce 2010 se spolu se skupinou probojovala až do finále talentové soutěže a ten samý rok se účastnila choreografií, díky kterým se Rinceoirí stalo taneční skupinou roku v kategorii lidových tanců. Kromě skupinových vystoupení se pravidelně účastní i mezinárodních soutěží v irském tanci po celé Evropě, kde se pod vedením TCRG Lisy Delaney dostala až do úrovně open. Na podzim 2013 se spolu s dalšími 7 členkami kvalifikovala v kategorii 8hand na světový šampionát, kterého se zúčastnila na jaře 2014. V současné době soutěží pod Mc Gahan Lees Irish Dance Academy.

S výukou tance začala v roce 2009 po absolvování kurzů společenského tance, kdy asistovala na kurzech pro dospělé. V roce 2010 začala asistovat při výuce irských tanců v taneční škole RIDA a od roku 2011 je samostatným lektorem. Své kurzisty úspěšně připravuje na mezinárodní soutěže a vytváří pro ně choreografie na různá vystoupení. Od roku 2014 je uměleckou vedoucí taneční skupiny Rinceoirí.

Ve svém volném čase se věnuje baletu, modernímu, jazzovému, latinskoamerickému, společenskému tanci a tradičnímu irskému stepu seán-nos.

© Copyright RIDA 2019
Praha