Vr

Verča Šafránková

Hlavní lektorka

S tancem začala už v dětství. Nejprve se věnovala tři roky baletu, odkud přešla přes lidové tance až k americkému stepu. A od toho to bylo již kousek k irskému tanci, se kterým začala po zhlédnutí show Lord of the Dance v Praze. Od roku 2004 tedy začala tančit v dětských kurzech Rinceoirí Irish Dance Academy pod vedením Terezy Bernardové. Od té doby se zdokonalovala na letních školách a seminářích irských tanců s Anne-Marie Cunningham, Stephenem Scariffem, Corine Delaney, Lisou Delaney, Leanne Gray, Siobhan Forrest a také seminářích seán-nosu s Gerardem Butlerem a Emmou O’Sullivan. Věnovala si i průpravě moderního tance s Věrou Akahomen, Martinou Císařovou a vyzkoušela si i salsu, zouk a párovou akrobacii.

První soutěž navštívila v roce 2007 ve Vídni a od té doby získala 13 pohárů a přes 45 medailí a dostala se až do úrovně open. Mezi největší úspěchy patří účast na mistrovství Velké Británie (2010 a 2013), kvalifikaci na světový šampionát v Krakowě (2013) a světovém šampionátu v Londýně (2014). V roce 2015 přešla spolu s celou taneční školou RIDA a skupinou Rinceoirí pod Mc Gahan Lees Academy.

Od roku 2009 je členkou taneční skupiny Rinceoirí se kterou se účastní nejrůznějších vystoupení a tanečních show jako jsou Dancing dream, 7 Reasons to Dance, Rinceoirí and Shannon evening. Od roku 2011 je lektorkou dětských kurzů a od roku 2013 do 2019 ředitelkou Rinceoirí Irish Dance Academy.

© Copyright RIDA 2019
Praha