??????????????????????

Verča Benáčková

Hlavní lektorka

V dětství zkusila všechno, od moderní gymnastiky přes taneční aerobik až po sebeobranu. Nic jí však neoslovilo tolik jako irský tanec, který poprvé viděla v roce 2006 v podobě vystoupení taneční skupiny Gall-Tír na oslavách keltského svátku Beltine. V září tedy nastoupila do dětského kurzu této skupiny a chodila tam po celý školní rok. V září 2007 však přestoupila do dětských kurzů Rinceoirí Irish Dance Academy a pod vedením Marie Dernovškové se v irském tanci začala zdokonalovat. V květnu 2008 se zúčastnila své první mezinárodní soutěže v Salzburgu. Od té doby se pravidelně účastnila mnoha soutěží a postupně se protancovala až na nynější úroveň open. V dětských kurzech tančila ještě s dalšími dětmi na vystoupeních taneční skupiny Rinceoirí (např. na Vánočních trzích či na Jarmarku sv. Ludmily). V roce 2010 byla přijata za členku skupiny a začala vystupovat v celovečerní show Dancing Dream. V tomto roce se také dostala se skupinou Rinceoirí až do finále televizní talentové soutěže a účastnila se soutěže Taneční skupina roku 2010, kde Rinceoirí získalo zlatou medaili v kategorii lidových tanců. Od roku 2013 se skupinou vystupuje v celovečerní show 7 Reasons to Dance.

V roce 2011 se stala pomocnou lektorku v dětském kurzu na Zbraslavi a od té doby vyučuje na dětských i dospělých kurzech. Od roku 2015 je feisovou trenérkou a koordinátorkou taneční skupiny Rinceoirí.

Věnovala se i průpravě moderního tance s Věrou Akahomen a Martinou Císařovou a v současné době navštěvuje lekce jazzu s Kačkou Nemravovou, účastnila se seán-nosového semináře s Emmou O’Sullivan a pod vedením Leanne Gray, TCRG nadále zdokonaluje své technické a taneční dovednosti v irském tanci.

Mezi její největší soutěžní úspěchy patří účast na mistrovství Velké Británie v roce 2013, kvalifikace na mistrovství světa v Salzburgu 2012 kde se umístila 4. a v Krakowě 2013 kde skončila na 3. místě a následně účast na mistrovství světa v Londýně 2014 kam se kvalifikovala také s týmovým tancem. Mezi její nejčerstvější úspěchy patří Aisling Award, ocenění pro nejlepší tanečníky z kontinentální Evropy, které si již pod Mc Gahan Lees Academy vybojovala na světovém šampionátu v Glasgow 2016.

© Copyright RIDA 2019
Praha