O škole

Rinceoirí Irish Dance Academy (RIDA) je škola irského tance a stepu založená v září roku 2004 při taneční skupině Rinceoirí. Pořádáme kurzy podle úrovní – od úplných začátečníků až po velmi pokročilé (beginners – open). Kurzy irského tance a stepu vedou zkušení lektoři z řad tanečníků Rinceoirí. Výuku začínáme v měkkých botách a po zvládnutí základních kroků přidáváme step. Naučíme Vás jak sólové tance, se kterými se budete moci zúčastnit mezinárodních soutěží po celé Evropě, tak týmové tance (tzv. ceilí), které se tančí na různých irských slavnostech a večírcích. Ty si vyzkoušíte například na každoročně pořádaném vánočním večírku nebo na oslavách svátku sv. Patrika, patrona Irska.

RIDA spolupracuje s plně kvalifikovanou lektorkou Leanne Gray, TCRG, která v Čechách zastupuje londýnskou školu McGahan Lees Academy. Její víkendové workshopy jsou zahrnuty v ceně kurzů a právě díky ní se můžeme účastnit mezinárodních soutěží pod jménem této prestižní školy.

Každoročně pořádáme mezinárodní soutěž v Praze s názvem Prague Feis. Je to nejlepší příležitost, jak si soutěžení vyzkoušet a také se porovnat s ostatními tanečníky. Ti nejlepší tanečníci RIDA se mohou stát členy taneční skupiny Rinceoirí. Pořádáme také společné akce pro všechny tanečníky RIDA jako např. několikadenní jarní soustředění, letní školu a závěrečné vystoupení, kterým je tradičně ukončen školní rok. Doufáme, že kromě radosti z pohybu u nás naleznete i nové přátele.

• Lekce jsou vedené zkušenými lektory z řad nejlepších tanečníků skupiny Rinceoirí
  • Každá lekce začíná zahřátím, posílením a protažením svalů, poté se věnujeme technice irského tance. V druhé části lekce se učíme sólové a týmové tance, stepové variace různých rytmů a ke konci školního roku připravujeme se všemi třídami choreografie pro závěrečné vystoupení. Lekce je vždy zakončena závěrečným protažením.
  • Na irský tanec budete potřebovat: pohodlné sportovní oblečení, boty – piškoty (s výběrem bot Vám rádi poradíme), dostatek vody, případně iontového nápoje a malý ručník.
  • děti přijímáme od 5 let, horní věková hranice není nijak omezena – lekce jsou vedeny s ohledem na věk a individuální potřeby tanečníků.
  • Taneční kurzy začínají v září, ale po dohodě s lektorem je možné přistoupit i v průběhu školního roku.
  • Kurzy jsou vedeny v Praze (Nusle, Vršovice, Kunratice, Palmovka, Písnice a Dejvice), ale v případě dostatečného počtu zájemců jsme schopni zajistit lektora i pro kurz nebo workshop irského tance a stepu i mimo Prahu.

Rinceoirí spolupracuje s Leanne Gray, lektorkou TCRG z McGahan Lees Irish Dance Academy.

McGahan Lees Academy byla založena Frances McGahan v roce 1996. I přes těžké začátky dokázala Frances vybudovat velmi úspěšnou školu irského tance. Ona sama dosáhla největšího úspěchu v roce 2004, kdy složila porotcovské zkoušky a získala tak titul ADCRG.

Přestože je McGahan Lees Academy poměrně mladá, její členové pravidelně vyhrávají šampionáty po celém světě. Největší úspěch slavila škola v roce 2006, kdy se 2 její členové (Caroline Gray (U13) a Stephen Brenan (U19)) stali světovými šampiony. Následovalo vítězství Cecily Charlton v kategorii Senior Ladies v roce 2008.

Vedle 3 vytoužených titulů světových šampionů jsou tanečníci McGahan Lees Academy vítězi soutěží All Ireland´s, Great Britain´s, British National´s, All Scotland´s a North American Irish Dance Championships.