McGahan Lees feis v Londýně

Během víkendu 25. – 26.3.2017 proběhl McGahan Lees Feis v anglickém Wellingu (kousek od Londýna), organizovaný pod taktovkou anglické části naší školy. Již s ocelovou pevností se tato soutěž pyšní titulem úplně poslední soutěže před samotným mistrovstvím světa. Na této akci je tedy možnost porovnat své síly s top světovými tanečníky, kteří již mají natrénováno na mistrovství světa a soutěž je tedy spíše pojatá jako trénink a příprava na mistrovství. Tím spíš se atmosféra na soutěži liší od všech ostatních.

Z našich tanečníků se zúčastnily 3 tanečnice a to: Verča Benáčková, Maruška Staňková a Fiona O’Regan Caretto. Ozvláštněním soutěže samotné byl fakt, že naše bývalá TCRG lektorka Lisa Delaney-Galal, která má i ADCRG titul (tedy certifikát umožňující vykonávání funkce porotce), na tuto soutěž byla pozvána jako jeden z mnoha porotců, kteří se akce účastní. Samozřejmě nemohla hodnotit přímo naše tanečníky vzhledem k pravidlům sotěží, která neumožňují porotci hodnotit jeho bývalé žáky po dobu dvou let od ukončení spolupráce. Lisa se však přišla na tance našich soutěžících podívat, aby si udělala obrázek, jak se daří jejím bývalým svěřencům pod křídly nové školy.

Verča s Májou sice skončily bez recallu, nicméně Fiona skončila na krásném 5. místě ve své kategorii. Akce byla pro všechny naše tanečnice velkým přínosem a další zkušeností. Zároveň se přiučily, jak se organizuje soutěž takovéhoto formátu a nadělaly si spoustu nových a cenných kontaktů. V neposlední řadě tato soutěž splnila i účel tréninkový, kdy si děvčata mohla vyzkoušet na podiu „na ostro“ choreografie, které za několik týdnů budou tančit na samotném mistrovství světa v Dublinu.

Nyní nás již čeká samotné mistrovství světa. Už se moc těšíme!

17903797_10155164217263180_9123333532550537153_n

Sdílejte tento příspěvek!

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Další aktuality

Přijďte si s námi zatančit!
Uncategorized

Ochutnej Irský Tanec – březen 2024

Začíná březen a s ním se blíží i svátek svatého Patrika plný irské hudby, tance a zelené barvy. Chcete si i Vy zkusit zatančit do

Aktuality

Ochutnej irský tanec – leden 2024

Opět se blíží Vánoce a Vy váháte co originálního svým blízkým nadělíte pod stromeček? Spojte nevšední zážitek s trochou zdravého pohybu a darujte naši dvouhodinovou

Chcete umět irské tance?

Neváhejte se přihlásit na naše kurzy!